1) Havalimanı teslimi yapılıyor mu ?

Evet, Aracınızı Ercan Havaalanı’nda alıp yine Ercan Havaalanı’na iade edebilirsiniz, bu hizmetimiz için ekstra ücret almıyoruz. Önceden netleştirdiğimiz rezervasyonlarınız için 7/24 Ercan Havalimanı Ofisimizden ücretsiz araç teslim ve iadesi yapıyoruz. * Neden kapora (ön ödeme) talep ediyorsunuz ? – Öncelikle istediğiniz tarihlerde aracı size ayırabilmemiz için.

2) 1 veya 2 gün araç kiralayabilir miyim ?

Minimum kiralama süremiz 3 gün‘dür, ancak daha az ( 1 veya 2 gün ) araç kiralamak isteyen müşterilerimiz için maliyetlerimizden dolayı 3 günlük kiralama ücreti alınır.

3) Ücret hesaplaması nasıl yapılıyor ?

Türkiye’de ve Kıbrıs’ta tüm araç kiralama şirketleri ücret hesaplamasını günlük olarak tarihler üzerinden yapar. Yani 24 saat bir gün olarak hesaplanmaz. Örneğin: 15′inde alınıp 17′sinde iade edilecek araç için saat aralığına bakılmaksızın 15′i + 16′sı + 17′si olarak 3 günlük ücret hesaplanır. Cep Telefonları Hakkında Önemli Hatırlatma!!! Cep telefonlarınızı KKTC’de kullanabilmeniz için uluslararası dolaşıma (Roaming’e) açtırmanız gerekiyor, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Turkcell (KKTCELL) ve Vodafone (Telsim) hatlarınızı dolaşıma açtırarak kullanabilirsiniz. Avea hat kullananlar roaming’e açık telefonlarını, şebeke ayarlarından Turkcell veya Vodafone’u seçerek kullanabilirler. (Yurt dışı ücret tarifesi uygulanır.) Turkcell faturalı hat kullananlar: ULUSLARARASI yazıp 2222′ye mesaj göndererek hatlarını Yurtdışında Kullanıma açtırabilirler.

4) Dizel aracınız var mıdır ?

Hayır, tüm araçlarımız benzinlidir.

5) Sol direksiyonlu aracınız var mıdır ?

Hayır, bütün araçlarımız sağ direksiyonludur, KKTC’de trafiğin soldan işliyor olması nedeniyle trafikte daha güvenli seyretmeniz açısından sağ direksiyonlu araçlar güvenliğiniz için daha uygundur. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yol Haritası Eva Rent a Car’dan kiraladığınız her aracımızda, sizin kullanımız için ücretsiz olarak bıraktığımız KKTC yol haritasını bulabilirsiniz.

6) Şöförlü araç kiralıyor musunuz ?

Malesef hayır, bu tür şöförlü araç hizmeti şu an için veremiyoruz. Şirketimiz bünyesinde şöför olarak çalışanımız bulunmamaktadır.

7 ) T.C. Ehliyeti ile araç kiralayabilir miyim ?

Evet. Türkiye Cumhuriyeti ehliyeti ve yabancı ülke ehliyetleri, KKTC’ ye girişte verilen vize süresince geçerlidir. KKTC’ye turist olarak gelen herkesin kendi ülkesinden aldığı ehliyeti vize süresince geçerlidir, sadece KKTC’de çalışan, okuyan veya oturma izni olan kişilerin kendi ülke ehliyetlerini göstererek, KKTC ehliyeti’de alması zorunludur. Yani siz kısa süreli turist olarak adaya geliyorsanız ehliyetiniz geçerlidir.

8 ) Başka bir şöför kiralanan aracı kullanabilir mi ?

Hayır, sigorta şartları nedeniyle aracı sadece kiralayan kişi kullanabilir, ikinci sürücünün de aracı kullanabilmesi için kira sözleşmesine dahil edilmesi gerekir.

9 ) Kredi kartı ile ödeme yapabilir miyim ?

Evet, kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz, araç tesliminde ofisimizde veya havalimanında Mobil POS cihazımız sayesinde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

10) Araç kiralama yaş sınırı ve şartınız nedir ?

Şirket prensiplerimiz ve sigorta şartlarımız gereği aracı kiralayan kişinin en az 25 yaşında olması ve Öğrenci olmaması gereklidir.

11) Havalimanında kim tarafından ve nasıl karşılanıyoruz ?

Havalimanında firmamız personeli tarafından elinde sizin isminizle çıkış kapısında karşılanıyorsunuz, Ercan Havalimanı küçük bir limandır ve Gelen Yolcular için tek bir çıkış kapısı vardır.

12) Araçlarınız kaç model ?

Araçlarımız, 2006, 2007, 2009, 2011 ve 2012 modeldir. Tüm araçlarımız yeni olarak alınır ve düzenli olarak teknik bakımları yapılır.

13) Minibüs Kiralıyor musunuz ?

KKTC yasaları gereği 8 kişiden fazla yolcu taşıyabilen araçların kullanımı için özel izin gereklidir, bu nedenle şöförlü Mercedes Vito aracımız ile mesai saatleri içinde TUR organizasyonları yapıyoruz.

14) İndirim yapar mısınız ?

Sitemizdeki fiyatlar sürekli güncellenmektedir; boştaki mevcut araçlarımız, önümüzdeki günlerde dönecek araçlarımız, rezervasyonların yoğunluğu veya durgunluğu değerlendirilerek hem şirketimizi hem de müşterilerimizi memnun etmeye yönelik fiyat ayarlaması yapılmaktadır. Bu nedenle minimum seviyede tuttuğumuz kira bedelleri için lütfen ayrıca indirim istemeyiniz.

15) Araçta benzin oluyor mu ?

Araç tarafınıza verilirken sizin kullanımınız için içerisinde bir miktar yakıt ile verilmektedir ve buna istinaden faturası size verilerek toplam fiyata eklenir. Aracı iade ederken deposunu boş verebilirsiniz.

16) Kapora (ön ödemeyi) yatırabileceğimiz banka hesap bilgileriniz nedir ?

Herhangi bir karışıklığa sebep vermemek için rezervasyon talebiniz bize ulaştığında araçlarımızın müsaitliği durumuna göre e-posta veya cep telefon numaranıza, Kıbrıs’ta da şubeleri bulunan Garanti Bankası veya İş Bankası hesap bilgilerimizi gönderiyoruz.

Hızlı Rezervasyon

Aracınızı Seçiniz

Araç Alış Yeri

Araç Alım Tarihi / Saati

Araç Teslim Yeri

Araç Teslim Tarihi / Saati

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)

Epostanız

×